Khimki Shved Liderliğinde Gran Canaria’yı Rahat Geçti

Euroleague 5.hafta mücadelesinde henüz galibiyeti olmayan iki takımdan biri olan Khimki, Moskova’da Gran Canaria‘yı ağırladı ve Alexey Shved önderliğinde 87-72’lik skorla beklenenden çok daha rahat bir galibiyete imza attı.

İlk yarıda Shved liderliğinde hücumda çok verimli oynayan ve tam 49 sayı bularak farkı 16 sayıya kadar çıkaran Khimki maçı erkenden koparmış oldu. İkinci yarıyı rolantide oynayan Khimki karşısında yine verimsiz oynayan ve özellikle hücumda kısır bir performans sergileyen Gran Canaria farkı kapatamadı. 

Bu sonuçla beraber Khimki 5.maçından ilk galibiyetini alırken, Gran Canaria ise 5 maçın ardından 1 galibiyette kaldı. Gelecek hafta Khimki, Barcelona’yı konuk ederken Gran Canaria ise Efes‘i ağırlayacak.

Khimki adına Alexey Shved 16’sı ilk yarıda olmak üzere toplamda 24 sayı üretti ve yanına 7 asist de ekledi. Eski TOFAŞlı Tony Crocker (17 sayı 4 ribaund 2 asist) ve Anthony Gill (15 sayı 3 ribaund 2 asist 2 topçalma) de onun en büyük yardımcıları oldular.

Gran Canaria cephesinde ise çift haneli skor üretebilen olmazken Anzejs Pasecniks (9 sayı 9 ribaund 3 topçalma 2 blok) ve D.J. Strawberry (9 sayı 2 topçalma) ile en iyi direnen isimler oldular.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.