Güncel Haberler

Zeljko Obradovic ve Kostas Sloukas’ın Bayern Munich Maçı Öncesi Görüşleri

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, Turkish Airlines EuroLeague 5. maçında yarın Bayern Münih ile karşılaşacak. Başantrenör Zeljko Obradovic ile başarılı oyun kurucu Kostas Sloukas, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Başantrenör Zeljko Obradovic taraftarların desteğinin önemine değinirken, Sloukas ise iyi savunma yaparak oyun planına sadık kalmaları gerektiğini belirtti.

Zeljko Obradovic, “Bu maça ilişkin ilk dileğim, taraftarlarımızın salonumuza gelip takımımıza yardım etmeleri olacak. Taraftarlarımızla yıllardır aramızda olan bağa ve atmosfer yaratmaya ihtiyacımız var. Mücadele ettiğimiz tüm kulvarlarda çıktığımız bütün karşılaşmalar bizim için çok önemli. Özellikle de içinde bulunduğumuz ayda yalnızca üç maçı içeride ve yedi maçı dışarıda oynayacağız. Bayern Münih ile karşılaşıyoruz ve ardından bu ayın ortasında Darüşşafaka Tekfen’i konuk edeceğiz. Bu iki mücadele dışında tüm EuroLeague karşılaşmalarını deplasmanda oynayacağız. Bu nedenle taraftarlarımızı salonumuza bekliyoruz” dedi.

Kostas Sloukas ise, “Anadolu Efes maçındaki kötü sonuçtan sonra reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Bayern gerçekten sert bir takım ve güçlü bir oyun ortaya koyuyorlar. Her mücadeleye olduğu gibi bu karşılaşmaya da iyi hazırlanmaya çalışıyoruz. Evimizde oynayacağız. İyi savunma yaparak kolay sayılar bulmaya ve oyun planımıza sadık kalmaya çalışacağız. Bizim için mücadelenin kilit noktaları bunlar olacak. Bayern kaliteli bir takım ve kısa oyuncularında da önemli isimlere sahipler. Jovic iyi bir oyun kurucu. Aynı zamanda iyi skorerleri ve kaliteli uzunları var. Rakibimiz gerçekten kaliteli bir takım ve 40 dakika boyunca konsantre olmamız gerektiğini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Olympiakos, Son Çeyrekte Gaza Basıp Belgrad’da Kazanarak Play-Off’u Garantiledi

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk olduğu Kızıl Yıldız karşısında zorlansa da son …