Güncel Haberler

Lebron, Doncic’in Potansiyelini Cedi Osman ile Açıkladı

LeBron James’e ilk karşılaşmaları öncesi Luka Doncic soruldu, yanıtı Cedi Osman üzerinden verdi.

Los Angeles Lakers‘ın LeBron James’ten gelen serbest atış isabeti sayesinde kazandığı Dallas Mavericks mücadelesi öncesi Kral’a Mavs‘li Luka Doncic ve NBA’deki potansiyeli soruldu.

Karşılaşma öncesi muhabirlerin sorularını yanıtladığı sırada cevabı veren LeBron, Doncic’in NBA’de Amerikalılardan hızlı gelişmesini beklediğini ligdeki milli yıldızımız Cedi Osman’ı örnek vererek açıkladı:

“Avrupalı oyuncular, Amerikalı oyunculardan daha hızlı gelişiyor. Luka Doncic 15 yaşından bu yana bir profesyonel olarak gelişiyor. NBA’in onun için korkutucu olduğunu sanmıyorum. Bence Avrupa basketbolunun en iyi yanı bu, oyuncuları erkenden profesyonel yapıp gelişimlerini hızlandırıyorlar. Cedi’de geçen yıl bunu gördüm. Cleveland’daki çaylak yılındaki gelişimi bazı birkaç yıllık NBA oyuncularından daha iyiydi. Doncic’in bu ligde başarılı olması hiç şaşırtıcı olmaz. Doncic hakkında Avrupa’da oynayan iki arkadaşım bana daha önce bilgi vermişti. Gerçekten iyi bir oyuncu olduğunu söylemişlerdi.”

LeBron karşısındaki ilk maçında 14 sayı, 7 asist, 5 ribaunt yapan Doncic maçın son anlarında skoru eşitlese de takımı James’e boyun eğdi. Ama kendisi de Kral’dan imzalı formayı kaptı:

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023 NBA All-Star Smaç Yarışması Şampiyonu G-League’den McClung Oldu!

2023 NBA All-Star haftasonunda merakla beklenen etkinliklerden biri olan Smaç Yarışması’dan bu sezon Houston Rockets‘tan Kenyon Martin Jr., Philadelphia 76ers‘tan Mac McClung, New Orleans Pelicans‘tan Trey Murphy III ve New York Knicks‘ten Jericho Sims yer aldılar. Sezona G-League’de başlayan ve geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile kısa süreli bir kontrat imzalayan ve sadece 4 NBA maçında görev alan Mac McClung yaptığı bir smaç hariç diğer tüm smaçlarda jüriden 50 tam puan alarak finalde Trey Murphy’i devirerek bu sezonun şampiyonu oldu. Son smacında havada neredeyse 2 tur atan McClung, kariyerinde 2 smaç yarışması şampiyonluğu olan ve jüride de yer alan Wilkins’den de …