Darüşşafaka Tekfen Bu Seneki Final Four Şehri Vitoria Gasteiz’de Baskonia’ya Konuk Oluyor

Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague’in beşinci maç gününde Kirolbet Baskonia Vitoria-Gasteiz’e konuk oluyor. 1 Kasım Perşembe günü TSİ 20:30’da Fernando Buesa Arena’da başlayacak maçın canlı yayını BeinSports’tan yapılacak., yayın şifreli olacak.

Darüşşafaka Tekfen ve Baskonia’nın EuroLeague’de 1’er galibiyet ve 3’er mağlubiyeti bulunuyor.

Bundan önce sadece 2016-2017 EuroLeague normal sezonunda iki kere karşı karşıya gelen taraflar evlerindeki maçları kazandılar. Darüşşafaka Tekfen kendi evinde kazandığı maçta 14 isabetli üçlük bularak bu alandaki EuroLeague rekorunu egale etti.

Baskonia’nın Amerikalı oyun kurucusu Jayson Granger, 2015-2016 sezonunda Anadolu Efes’te oynarken oyuncularımız Jon Diebler, Berk Demir ve Emircan Koşut ile takım arkadaşıydı.

Darüşşafaka Tekfen ve Baskonia, EuroLeague’de maç başına 80 sayının altında kalan 5 takımdan 2’si. Baskonia maç başına 79.3 sayı atarken Daçka 77.5 sayı atıyor.

Temsilcimizin Euroleague’deki en skorer ismi maç başına 12.5 sayıyla Micheal Eric olurken ev sahibi ekibin en skorer ismi ise maç başına 14.5 sayı atan Tornike Shengeila.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.