Güncel Haberler

Ahmet Çakı: “Farka yaptığımız top kayıpları ile biz izin verdik.”

Euroleague’de bu hafta Baskonia’ya konuk olan ve sahadan 82-56 ile mağlup ayrılan Darüşşafaka Tekfen’de koç Ahmet Çakı maçın değerlendirmesini yaptı:

“Baskonia’ya tebrikler. İlk çeyreğe iyi başladık. Hem hücum hem savunma olarak maçtaydık. Baskonia’nın açık sahada, hücum ribauntlarında iyi olduğunu biliyorduk ve ilk çeyrekte bu konu hakkında iyi bir iş çıkardık. Ama ikinci çeyrekte hücumdaki kötü organizasyonumuzla 14-2’lik seri yapmalarına izin verdik. Üçüncü periyotta sadece 11 sayı attık. Şut tercihlerimiz iyi değildi ve Baskonia savunmada da iyi oynadı. Farkı bizim yaptığımız top kayıplarıyla yarattılar. Son periyotta mümkün olduğunca geri dönmeye çalıştık ama Baskonia tecrübeli bir takım ve bunu yapmamıza izin vermedi. Maçı da büyük bir farkla kazandılar.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Lider Real Madrid’i Deplasmanda Devirip Play-In Biletini Kaptı

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk olduğu lider Real Madrid‘i 91-95’lik skorla geçmeyi …