Güncel Haberler

Ertuğrul Erdoğan: “Atmosferi kontrol etmemiz gerek”

Temsilcimiz Galatasaray, 7DAYS EuroCup’ın beşinci haftasında Kızıl Yıdız ile oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve takımın guardlarından Can Korkmaz zorlu maç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Ligi’nde oynadığımız maçtan sonra çok uzun bir hazırlık süremiz olmadı. Bugün bir antrenman yaptık, akşam Belgrad’a uçacağız ve yarın bir şut antrenmanı daha yaparak maç saatini bekleyeceğiz. Son iki maçta izin verdiğimiz sayı miktarı, daha öncesindeki maçlara göre çok yükseldi. TOFAŞ maçında fark son iki dakikada 15 sayılara kadar fırladı. Dolayısıyla bizim için savunma çok önemli. Rakibimiz bize göre daha uzun bir takım, o yüzden bizim için ribaundlar önemli. Bizim savunma dengemizi bozabilecek oyunculara sahipler. O yüzden takım savunması bizim için ribaundlarla beraber çok önemli.

İşin hücum tarafında son haftalarda yaptığımız gibi topu paylaşarak hücum etmemiz lazım. Son maçta 20li sayılarda asist yaptık. Bu seviye asist anlamında çok iyi. İşin basketbol tarafı bu ancak tabii ki atmosfer faktörü de var.

Kızılyıldız ile aramızda bulunan rekabet biraz gergin bir rekabet. Ben oradaki atmosferi iyi kontrol etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bizim için zor bir atmosfer olacaktır. Eğer oyuncularımız bu atmosferi kontrol edebilirse kazanabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum.

Bizim için şu andaki en önemli konu oynadığımız basketbolu üst seviyeye taşıyabilmek. Çünkü çok inişli çıkışlı bir basketbol oynuyoruz. Maç içerisinde bir anda 10 sayı öne fırlayıp sonra geriye düştüğümüz dönemler olabiliyor. Daha sonra tekrar öne de geçebiliyoruz. Bu şekilde oynamak hem psikolojik hem de teknik olarak kolay değil. Çocukların mücadele gücünden ve çalışma temposundan şikayetim yok. Ancak basketbol bilgisi olarak biraz gerideyiz. Bunu geliştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde arka arkaya galibiyetlerle hem psikolojik olarak rahatlamak hem de taraftarımıza sene başında verdiğimiz olumlu mesajı devam ettirmek istiyoruz.”

Can Korkmaz ise şu ifadeleri kullandı:

“Bizim için çok önemli bir maç. Taraftar ve atmosfer açısından bakınca bizim için grubun en zor deplasmanı. Umarım geçen maçlara göre daha doğru basketbol oynayıp zaman zaman yaptığımız hataları tekrarlamayarak bu maçtan galip ayrılırız. Grubun sıralaması açısından da çok önemli bir maç olacak.

Şu ana kadar oynadığımız her maç yakın geçti. Kaybettiğimiz TOFAŞ maçı da son dakikalara kadar çok yakın devam etmişti. Maç sonlarında basit hatalar ve yanlışlar yaparak mağlubiyetle karşılaşıyoruz. Bu hataları azalttığımızda arka arkaya galibiyetler alabileceğimize inanıyoruz. Yanlışlarımız üzerine çalışıyoruz. Umarım ki hatalarımızı düzeltip bir galibiyet serisine başlarız.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Studentski Engelini Güle Oynaya Geçti

Adriyatik Ligi 25. hafta mücadelesinde Kızıl Yıldız konuk ettiği KK Studentski Centar‘ı 94-76’lık skorla güle …