Güncel Haberler

Erick Green: Şampiyonluklar kazanmak için kalbimi ortaya koyacağım

Tyler Ennis’in talihsiz sakatlığı sonrası kadroya katılan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın yeni transferi Erick Green, FB TV’ye açıklamalarda bulundu.

ABD’li basketbolcu şu ifadeleri kullandı:

“Tüm yaz boyunca çalıştım. Kısa bir tatil yaptıktan sonra, Victor Oladipo ve NBA’den birkaç arkadaşla birlikte yaz boyunca çalıştık. Zeljko Obradovic, Avrupa’nın en başarılı koçu. Diğer arkadaşlarım, Brad Wanamaker’la konuştum. Onun hakkında çok güzel şeyler söylediler. Obradovic’le çalışacağım için çok heyecanlıyım. Lauvergne ile daha önce oynamıştık. Aramızda iyi bir kimya var. Transferim kesinleşince konuştuk, buraya geleceğim için çok heyecanlı olduğunu söyledi.”

‘Yerin titrediğini hissediyorduk’

“Salonun atmosferi inanılmaz. Olympiacos ile buraya geldiğimizde, o kadar yüksek sesle bağırıyordu ki taraftar, yerin titrediğini hissediyorduk. Büyük maçlarda, onların önünde oynayacağım için çok heyecanlıyım. Birçok oyuncuya göre çok farklı şekilde skor üretiyorum. Basketbol IQ’um iyi, oyunun iki yönünde de iyi işler yapabiliyorum.”

‘Hızlı adapte olacağımı düşünüyorum’

“Kiminle konuştuysam herkes Obradovic’in savunmaya çok önem verdiğini söyledi. Ben de oraya önem vereceğim, devamı gelecektir. EuroLeague tecrübem olduğu için daha hızlı adapte olacağımı düşünüyorum. Sadece Obradovic’in sistemi ve kurallarını öğrenmem gerekiyor. Tekrar Final Four’a gidebilmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Şampiyonluklar kazanmak için kalbimi ortaya koyacağım.”

‘Rekabetçi bir lig olduğu biliyorum’

“Türk basketbolunu çok fazla tanıma şansım olmadı. EuroLeague’deki takımları tanıyorum. Siena’da oynarken Galatasaray’a karşı oynamıştım. Tek bildiğim şey, çok rekabetçi bir ligin olduğu.”

‘En büyük hayalim NBA’de oynamaktı’

“Annem ve babam benim basketbol için ilham kaynaklarım. Annemi izledikçe onun gibi şutlar atmayı istiyordum. Basketbola başladıktan sonra lise yıllarımda tanınmaya başladım. Ödüller aldım ve NBA’de oynama şansım oldu. En büyük hayalim NBA’de oynamaktı, o da gerçekleşti.”

‘Şampiyonluklar kazanmak istiyorum’

“NBA’de 82 maç var ve sezon uzun. Orada maç kaybedersen problem olmuyor, telafi edebiliyorsun. Ama Avrupa’da böyle değil. Her maçı kazanmak ve rekabetçi olmak zorundasın. Boşta kalacak tek bir günün bile yok. Şampiyonluklar kazanmak istiyorum. Olympiacos’tayken finalde Fenerbahçe’ye kaybetmiştik ve bu canımızı yakmıştı.”

Kaynak: Fanatik Basket & FBTV

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Olympiakos, Son Çeyrekte Gaza Basıp Belgrad’da Kazanarak Play-Off’u Garantiledi

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk olduğu Kızıl Yıldız karşısında zorlansa da son …