Cedi ve Cleveland Galibiyete Hasret

Cleveland Cavaliers ve temsilcimiz Cedi Osman, ligin zayıf ekiplerinden Brooklyn Nets‘e de 86-102 gibi farklı bir skorla kaybetti ve böylece 4 maçta da galibiyet yüzü görememiş oldu.

Maçın ilk yarısında denge hakimdi ve takımlar soyunma odalarına 45-45 ile gittiler. İkinci yarı ile beraber ise Brookly fırtınası esti adeta. Cleveland bu fırtına karşısında çaresiz kalınca fark açıldıkça açıldı. Nets 38-17’lik müthiş bir çeyrek skoru yakaladı. Son çeyreğe 83-62 önde giren Russell ve arkadaşları son çeyrekte de farkı korudu ve maçtan 16 sayı farkla rahat bir galibiyet çıkardı.

Cedi Osman ilk yarıda 8 sayı 6 ribaund ile ortalama bir katkı verirken ondan en azından bir double-double daha bekliyorduk. Ama ikinci yarıda Cleveland’ın tecrübeli oyun kurucusu George Hill hem kendini hem Cedi’yi hem de takımını yıkan isim oldu. Topu elinde fazla tutan ve gereksiz birebir zorlamalarla takımının ritmini aşağılara çeken Hill adete Brooklyn’e çalıştı bu maçta… Maalesef Cedi ikinci yarıda istatistik kağıdına bir ekleme yapamadı ve maçı 8 sayı 6 ribaund ile tamamlamış oldu.

Cleveland cephesinde Kevin Love (14 sayı 11 ribaund 2 asist), Collin Sexton (14 sayı 3 ribaund) ve Jordan Clarkson (14 sayı 5 ribaund 3 asist) ile ön plana çıkan isimler olurken, Brooklyn’de ise galibiyetin mimarları D’Angelo Russell (18 sayı 8 asist) ve Joe Harris (16 sayı 6 ribaund 2 asist) oldular.

Maçın tün istatistikleri için TIKLAYINIZ.

https://youtu.be/BbJtP9j-9n8

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.