Güncel Haberler

Orhun Ene: “İkinci periyotta konsantrasyonumuzu kaybettik”

TOFAŞ koçu Orhun Ene, alınan Limoges mağlubiyetinin ardından konuştu:

“Maçı kaybettitk. Son 2 maça göre daha iyi oynadık, savunmada fiziksel olarak iyiydik. Taraftarından iyi destek alan bir takım karşısında, tarihi bir salonda kazanmak zordu. Maçın içindeydik ama ikinci periyotta konsantrasyonumuzu kaybettik. 2-3 dakika boyunca basit top kayıpları yaptık. Bunu her deplasman maçında yaşıyoruz. İkinci periyodu 31-16 kaybettik. Rakibi yakalamaya çalıştık ve bu sırada da çok enerji harcadık. Genç oyuncularımız var ve rotasyonumuz derin değil. Hedeflerimizden biri de altyapımızdan gelen genç oyuncularımızın gelişimini sağlamak. Daha iyi olacaklar ama bu akşam onlardan fazla katkı alamadık. İlk 5’imizdeki oyuncular yoruldu ve geri dönüş için bir başka reaksiyon daha gösteremedik. Şu ana kadar 3 zor deplasman maçı kaybettik ve 4 iç saha maçımız daha var. O maçlar bizim için önemli olacak.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ene, Petkim Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Tofaş konuk ettiği Aliağa Petkimspor‘u etkili savunma performansı eşliğinde 84-71’lik skorla …