Güncel Haberler

Ertuğrul Erdoğan: Basit hatalar can yakıyor

7DAYS EuroCup A Grubu 4. hafta maçında konuk ettiği Fransız ekibi Monaco’ya 86-85 yenilen Galatasaray’ın başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, rakibin çok zor şutlarda sayılar bulduğunu söyledi.

Galatasaray koçu Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Monaco takımını tebrik ediyorum. Gerçekten önemli iki eksiğe rağmen, çok iyi mücadele ettiler. Ama bunu bekliyorduk. Oyun olarak iyi hazırlanmış, tam bir koç takımı gibi oynadılar.

Bugün sene başından bu yana en dengeli hücumları oynadık. Gerçi yine basit hatalar yaptık ama bunlar azaldığı için dengeli oynadığımızı söyleyebiliyoruz. Bunlar yine de can yakan hatalar oldu. Takımın mücadele açısından sıkıntısı yok, yapılan hatalar da iyi niyetli. Ama bu tür basit hatalar can yakıyor, işimiz hep son topa kalıyor. Örneğin 23 saniye kala başladığımız hücumda rakibe bir de son top veriyoruz. Mola dönüşü çizdiğimiz oyunlar farklı noktalara gidiyor. Bu hataların da düzeltilmesi için öğretmek zorundayız.

Bunlar tabii ki iyi niyetli hatalar ama bunları da düzeltebilsek ve kazanarak devam edebilsek çok iyi olacaktı. Bugün savunmada iki oyuncudan çok yüzdeli üçlük yedik. %58 ve %62’yle isabet bulmuş iki oyuncuları var ki bunların çoğu da iyi savunulmuş şutlardı bunlar. Böyle bir maçı kaybetmek bizim açımızdan daha zordu. Maalesef zoru başardık.

Emir bizim için bir rol oyuncusu. Görev verdiğimizde de sorumluluk alıyor, görevini iyi yapıyor. Webster bizim birinci oyuncu kurumuz, o da geçmiş kariyerinde oynadığından çok farklı bir oyun oynuyor. Takımımız da henüz birbirini tanıma aşamasında ve yaşadığımız bütün sorunlar bir süreç. Bu oyuncuların bir araya gelip bir anda başarılı olmalarını beklemek doğru olmaz. Emir de antrenmanlarda kendini gösteriyor, iyi bir performans sergiliyor, kendisinden çok memnunuz. Ama şu an bu noktada takımın bazı sorunlarının çaresi olacağını düşünmek, uzun süreleri alacağını ummak doğru olmaz.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Colson Liderliğindeki Maccabi, Monaco’yu Farklı Geçti

Turkish Airlines Euroleague 18. hafta mücadelesinde Colson liderliğindeki Maccabi Tel Aviv konuk ettiği AS Monaco‘yu …