Türk Telekom İtalya’dan Galibiyetle Dönüyor

Eurocup 4.hafta mücadelesinde temsilcimiz Türk Telekom konuk olduğu Trento karşısında zaman zaman zorlansa da 3.çeyrekteki etkili performansı ile 81-77 kazanmayı bildi.

Temsilcimiz maça müthiş başladı. Takım olarak ritmini bulan ve her silahını devreye sokan Türk Telekom 14-0’lık seri ile deplasmanda olmasına rağmen psikolojik olarak da üstünlüğü ele aldı. Campbell ve Landesberg’in skorer oyunuyla ilk çeyreği 24-18 önde geçmeyi başardık. İkinci çeyrekte ise hem Trento’nun sertleşen savunması hem de kısalarımızın ritmini kaybetmesiyle hücumda sorun yaşadık, sadece 9 sayı bulabildiğimiz bu çeyreğe rağmen soyunma odasına 33-32 önde girmeyi başardık.

İkinci yarı ise takımların karşılıklı sayıları ile başladı. Koç Gören’in öğrencileri 7 sayı farkla geri düşseler de Stimac’ı pota altında devreye sokunca tekrar geri geldiler. Ayrıca iki tecrübeli isim Kaya ve Ender’in de kenardan getirdiği katkı önemliydi. Son çeyreğe ise daha istekli daha etkili giren taraf Türk Telekom oldu, 16-6’lık seride yine Kaya, Ender ve Campbell’ın katkıları büyüktü. Bitime 5 dakika kala temsilcimiz 69-60 öndeydi. Sonrasında da bu skor avantajını ve mental üstünlüğü iyi kullanan temsilcimiz ev sahibi Trento’nun farkı azaltmasına rağmen bir adım öne geçmesine izin vermedi ve 81-77 kazanarak ilk galibiyetini hanesine yazdırmış oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.