Banvit Şampiyonlar Ligi’ndeki İlk Mağlubiyetini Aldı

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 3. hafta maçında Banvit, Letonya’da konuk olduğu Ventspils’e 86 – 80 mağlup olarak Avrupa’da ilk yenilgisini aldı.

Letonya Olympic Center’da oynanan mücadeleye Banvit; Alex Perez, Marcus Thornton, Devin Oliver, Stefan Bircevic ve Jordan Morgan beşiyle başladı. Karşılaşmaya her iki takım da hücumda iyi bir performans göstererek başladı. Banvit Marcus Thornton ve Jordan Morgan ile hücumda sayılar bulurken ilk çeyreği 23 – 20 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. Ventspils üç sayılık isabetli atışlarla hücumda sayılar bulurken Banvit Marcus Thornton ile cevap vermeye çalışsa da 15. dakikada skor 35 – 25’e geldi. Turuncu – Yeşilliler kalan bölümde farkı azaltmaya çalışsa da soyunma odasına 50 – 43 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe her iki takım da savunmasını ön plana alarak başladı. Banvit hücumda Alex Perez ve Rıdvan Öncel ile sayılar bulurken 25. dakikada skoru 59 – 49’a getirdi. Kalan bölümde Alex Perez’in hücumdaki performansı ile etkili bir oyun ortaya koyan Turuncu – Yeşilliler final periyotuna 67 – 58 geride girdi.

Dördüncü çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Banvit oldu. Hücumda Rıdvan Öncel ve Stefan Bircevic ile sayılar bulan Banvit 35. dakikada skoru 76 – 68’e getirdi. Periyotun kalan bölümünde Banvit hücumda Marcus Thornton ile sayılar bulsa da karşılaşmadan 86 – 80 mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçta Banvit Avrupa’daki ilk yenilgisini almış oldu.

Turuncu – Yeşilliler Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde hafta sonu 26 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ne konuk olacak. Mücadele Tivibu Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Maç : FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 3. Hafta Karşılaşması

Salon : Olympic Center, Ventspils (Letonya)

Hakemler : Dariusz Zapolski (Polonya), Gintaras Vitkauskas (Litvanya), Gvidas Gedvilas (Litvanya)

Periyotlar : 1P : 23 – 20 2P : 27 – 23 3P : 17 – 15 4P : 19 – 22 MS : 86 – 80

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.