Güncel Haberler

Banvit’in Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakibi Ventspils Ligde Güle Oynaya Kazandı

Bu hafta FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsilcimiz Banvit‘in konuk olacağı Letonya temsilcisi Ventspils, bu sezon yeni kurulan Letonya/Estonya Ligi’ndeki son maçında deplasmanda BK Liepaja’yı 110-66 ile çok rahat geçti.

Maça hücumda müthiş bir giriş yapan Ventspils, zayıf rakibi karşısında ilk çeyrekten 33-21 gibi net bir üstünlük elde ederek maçı baştan bitirdi adeta. İkinci çeyrekte savunmayı da biraz daha sertleştirdiler ve devreye 25 sayı farkla girdiler. İkinci yarıda ise zaman zaman rölantiye aldıkları maçı 44 sayı farkla güle oynaya kazanmayı bildiler.

Birleşik Amerikalı uzun Arledge 17 sayı 2 asist 9 ribaund ile yıldızlaşırken eski Gaziantepli Rolandas Freimanis de 13 sayı 6 ribaund ile galibiyetin mimarlarındandı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …