Özhan Çıvgın: “Geriye düştüğümüz anlarda iyi reaksiyon verdik.”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında konuk olduğu İstanbul BBSK’u 89-84 mağlup eden Pınar Karşıyaka‘nın başantrenörü Özhan Çıvgın, geriye düştükleri anlarda iyi bir reaksiyon vererek maçtan galip ayrıldıklarını söyledi.

Üst üste üçüncü deplasman maçına çıktıklarını hatırlatan Çıvgın, “Bizim için zor ve yorucu bir süreçti. Bunun sıkıntılarını maç içinde yaşadık. Özellikle ilk yarı geriye düştüğümüzde, iyi reaksiyon vererek öne geçtik. Üçüncü çeyreğe çok kötü başladık. Maçın son bölümünde geriye düştüğümüz anlarda oyunun içinde kalmayı bildik ve sonunda kazandık.” ifadelerini kullandı.

Oyuncularının performansı hakkında da açıklamalarda bulunan Çıvgın, “Maçın içinde Walker’ın inişli çıkışlı performansı vardı. Son bölümde özellikle iyi oynadı. Marei’nin oyunundan memnunuz. İlkan Karaman’ın artan bir performansı var ve bunun devam etmesini bekliyoruz. Berk İbrahim Uğurlu’nun performansına da ayrı bir parantez açmak lazım. Ancak halen katkı alamadığımız oyuncular da var. Onları devreye soktuğumuzda, daha iyi bir takım olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Fanatik

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.