Güncel Haberler

Ergin Ataman: Khimki’den daha iyi oynadık

Turkish Airlines Euroleague üçüncü hafta maçında Rusya’nın Khimki takımını deplasmanda 85-84 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Maç, garip bir şekilde başladı. Teknik sorunlardan kaynaklanan gariplikler oldu ve sonra da garip bir şekilde devam etti. Maçın on yedi dakikasına kadar oyunu domine ettik ama son yedi dakikada Shved sahneye çıktı ve ilk 33 dakikada kaçırdığı tüm şutları soktu. Khimki, maçı kazanmaya çok yakındı ama maçın finali de garip oldu. Crocker serbest atışı kaçırdıktan sonra maçı son saniyede attığımız üç sayılık basketle kazandık. Bence maçın son yedi dakikasına kadar çok iyi oynadık. Shved’i iyi savunduk, şutlarını ve penetrelerini durdurduk. Doğuş, faul problemine girdi, bu akşam Micic’in akşamı değildi, çok hata yaptı. Şut sokamayınca panik yaptık ve hücumda hiç şut sokamamaya başladık. Sonunda şanslıydık ve kazandık. Ama inanıyorum ki biz bu akşam Khimki’den daha iyi oynadık. Son saniyeye kadar onlar kazanmaya yakındı ama kazanan biz olduk.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Panathinaikos, Yıldız Skoreri Nunn ile Yeni Sözleşme İmzalıyor!

Turkish Airlines Euroleague play-off serisinde Maccabi’yi 3-2 ile geçerek 12 yıllık Final Four özlemine son …