Güncel Haberler

Daçka Deplasmanda CSKA Karşısında Direndi Ama Sonunu Getiremedi

Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague’deki üçüncü maçında Megasport Arena’da CSKA Moskova’ya konuk oldu. İlk yarı oynadığı etkili savunmayı ve dengeli hücumu ikinci yarı sürdüremeyen Daçka son çeyrek farkı birkaç defa 4’e kadar indirse de maçı 79-75 kaybetti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Ray McCallum, Stanton Kidd, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş beşiyle başlarken Rusya temsilcisi ise Nando De Colo, Othello Hunter, Daniel Hackett, Nikita Kurbanov, Semen Antonov beşini tercih etti.

İlk çeyreğe takımlar karşılıklı basketlerle başladı.Takımımızda skor dengeli dağılırken ev sahibi ekip Nando De Colo ile etkili oldu. Televizyon molasına Daçka 8-9 önde girdi. Moladan karşılıklı üçlüklerle dönülürken daha sonrasında iki takım da hücumda tıkandı. CSKA Kurbanov ile hücum ribaundlarında etkili olurken bizim adımıza kilidi Markel Brown’ın üçlüğü açtı. Çeyreği 19-17 ile önde bitiren taraf CSKA oldu.

İkinci çeyreğin başında savunmalar ön plandaydı. Çeyreğin ortalarına doğru ritmini bulan temsilcimiz Stanton Kidd’in orta mesafesiyle 22-26 öne geçti. Dış atışlarda etkili olamayan CSKA karşısında hücumda etkinliğini sürdüren Daçka Zanis Peiners’in top çalması ve smacıyla farkı 27-36 ile 9 sayıya çıkarttı ve rakibine bir mola daha aldırdı. Moladan Nando De Colo ile etkili dönen Rus ekibi karşısında direncini kaybetmeyen temsilcimiz soyunma odasına 31-38 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe baskılı başlayan ev sahibi karşısında direncini kaybetmeyen Daçka savunmasıyla üstünlüğünü korudu. Çeyreğin ortalarına doğru bu direncini biraz kaybetti ve farkı 1’e kadar indirdi. Periyodun bitmesine 4 dakika kala koç Ahmet Çakı’ya mola aldırdı. Moladan da iyi dönen ev sahibi ekip, uzun süre sonra ilk defa öne geçti ve son çeyreğe de 57-48 önde girdi.

Son çeyreğin başlarında farkı biraz daha açan CSKA maçın kontrolünü kolay sayılar bularak ele geçirdi. Çeyrek boyunca geri dönmeye çalışan Daçka farkı 4 dakika kala bütün çeyrek boyunca içeriden etkili olan Micheal Eric’in üst üste basketleriyle farkı 5’e indirdi, rakibine mola aldırdı. Moladan karşılıklı basketlerle dönülürken Jon Diebler’ın kiritik üçlüğüyle farkı 1 dakika kala 4’e indirdi. Rodriguez ve Micheal Eric karşılıklı basketler atsa da maçın sonunda farkı kapatamayan ekibimiz maçtan 79-75 mağlup ayrıldı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Mateo, Panathinaikos ile Oynayacakları Final Maçı Öncesi Konuştu

Berlin’de düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four organizasyonu final maçında Real Madrid, Uber Arena’da koç Ataman yönetimindeki Panathinaikos ile karşılaşacak. …