Güncel Haberler

RESMİ: Afyon Belediyespor Pota Altınını Güçlendirdi

Sizlere daha önce detaylarını iletmiş olduğum transfer, Afyon Belediyespor tarafından resmi olarak açıklandı. Daha önce ülkemizde TED Ankara Kojeliler forması da giymiş olan tecrübeli uzun Frank Elegar ile anlaşma sağladılar.

Geçtiğimiz sezonu Lokomotiv Kuban takımında geçiren 2.08 boyundaki 1986 doğumlu Birleşik Amerikalı uzun, VTB Lig’de yer aldığı 24 maçta 11.4 sayı 5.8 ribaund istatisikleri ile ve Eurocup’da forma giydiği 21 maçta ise 9.9 sayı 6.2 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Atletik özellikleri ve güçlü fiziğinin yardımıyla her iki pota altında da önemli bir ribaund potansiyeli bulunan Elegar, aynı zamanda da iyi bir çember koruyucusu. Çabuk ayakları ve ikili oyunlarda tepeden potaya yaptığı dikine devrilmelerle hava harekatlarını yüzdeli bitiren bir isim. En önemli eksisi hücumdaki sınırlı üretkenliği. Orta mesafe tehditi ya da alçak postta istikrarlı silahları yok. Diğer taraftan savunmada da konsantre olmadığı anlarda erken faul problemine girebilen bir uzun.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …