Afyon Belediyespor’dan Pota Altına Önemli Takviye

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne, TBL şampiyonu ünvanı ile ayak basan Afyon Belediyespor sezona evinde ağırladığı Bahçeşehir Koleji karşısında 79-88 kaybederek başlamıştı. İkinci haftayı ise Trabzonspor’un ligden çekilmesi nediyle bay geçen Afyon, pota altına önemli bir takviye yapmaya hazırlanıyor.

Daha önce ülkemizde TED Ankara Kojeliler forması da giymiş olan tecrübeli uzun Frank Elegar ile anlaşma sağladılar ve resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz sezonu Lokomotiv Kuban takımında geçiren 2.08 boyundaki 1986 doğumlu Birleşik Amerikalı uzun, VTB Lig’de yer aldığı 24 maçta 11.4 sayı 5.8 ribaund istatisikleri ile ve Eurocup’da forma giydiği 21 maçta ise 9.9 sayı 6.2 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Atletik özellikleri ve güçlü fiziğinin yardımıyla her iki pota altında da önemli bir ribaund potansiyeli bulunan Elegar, aynı zamanda da iyi bir çember koruyucusu. Çabuk ayakları ve ikili oyunlarda tepeden potaya yaptığı dikine devrilmelerle hava harekatlarını yüzdeli bitiren bir isim. En önemli eksisi hücumdaki sınırlı üretkenliği. Orta mesafe tehditi ya da alçak postta istikrarlı silahları yok. Diğer taraftan savunmada da konsantre olmadığı anlarda erken faul problemine girebilen bir uzun.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.