RESMİ: Gaziantep Tanıdık Şutör ile Anlaştı

Sezona 2/2 ile flaş bir başlangıç yapan güneydoğu temsilcisi Gaziantep Basketbol, skorer Birleşik Amerikalı Phil Greene’in sakatlanması ve sonrasında yaklaşık 2 ay parkelerden uzak kalacağının öğrenilmesi ile kan kaybetmişti. Bunun üzerine yönetim hemen harekete geçerek kısa sürede tecrübeli ve hemen katkı verebilecek bir ismi kadroya kattı.

Daha önce ülkemizde Fenerbahçe ve TED Ankara Kolejliler takımlarının da formasını giymiş olan, ayrıca Hırvatistan milli takımının da formasını başarı ile terleten 2.00 boyundaki 1985 doğumlu şutör kanat oyuncusu Marko Tomas ile anlaşmaya vardılar. Kontrat 2 + 5 aylık olarak imzalandı.

Geçtiğimiz sezonu Cibona Zagreb’de geçiren Tomas, 23 maçta görev alarak 11.3 sayı (%43.3 3sayı) 3.0 ribaund 2.4 asist ortalamaları ile mücadele etmişti. Bu sezona ise yine ülkesinin Zabok takımında başlayan tecrübeli oyuncu, ligdeki 2 maçta ortalama 33 dakika süre alırken 29.0 sayı 2.0 asist 4.5 ribaund gibi dikkat çeken istatistikler de yakalamıştı.

Tecrübeli şutörün kalitesi ve kumaşını tartışmaya gerek yok. İlerleyen yaşına rağmen ne kadar iyi bir profesyonel olduğunu gösteriyor her fırsatta. Yaşadığı ciddi sakatlıklara rağmen kendini sağlıklı ve diri tutabilen, her zaman hazır bir oyuncu. Takımın ilk 2 maçta aradığı ceza atıcısı rolünü fazlasıyla doldurabileceğini ayrıca soyunma odasında ve benchte de yapacağı ağabeylikle mental olarak takıma değer katacağını düşünüyorum. Greene’in sakatlanmasında bir hayır varmış demek ki diyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.