Güncel Haberler

RESMİ: Gaziantep Tanıdık Şutör ile Anlaştı

Sezona 2/2 ile flaş bir başlangıç yapan güneydoğu temsilcisi Gaziantep Basketbol, skorer Birleşik Amerikalı Phil Greene’in sakatlanması ve sonrasında yaklaşık 2 ay parkelerden uzak kalacağının öğrenilmesi ile kan kaybetmişti. Bunun üzerine yönetim hemen harekete geçerek kısa sürede tecrübeli ve hemen katkı verebilecek bir ismi kadroya kattı.

Daha önce ülkemizde Fenerbahçe ve TED Ankara Kolejliler takımlarının da formasını giymiş olan, ayrıca Hırvatistan milli takımının da formasını başarı ile terleten 2.00 boyundaki 1985 doğumlu şutör kanat oyuncusu Marko Tomas ile anlaşmaya vardılar. Kontrat 2 + 5 aylık olarak imzalandı.

Geçtiğimiz sezonu Cibona Zagreb’de geçiren Tomas, 23 maçta görev alarak 11.3 sayı (%43.3 3sayı) 3.0 ribaund 2.4 asist ortalamaları ile mücadele etmişti. Bu sezona ise yine ülkesinin Zabok takımında başlayan tecrübeli oyuncu, ligdeki 2 maçta ortalama 33 dakika süre alırken 29.0 sayı 2.0 asist 4.5 ribaund gibi dikkat çeken istatistikler de yakalamıştı.

Tecrübeli şutörün kalitesi ve kumaşını tartışmaya gerek yok. İlerleyen yaşına rağmen ne kadar iyi bir profesyonel olduğunu gösteriyor her fırsatta. Yaşadığı ciddi sakatlıklara rağmen kendini sağlıklı ve diri tutabilen, her zaman hazır bir oyuncu. Takımın ilk 2 maçta aradığı ceza atıcısı rolünü fazlasıyla doldurabileceğini ayrıca soyunma odasında ve benchte de yapacağı ağabeylikle mental olarak takıma değer katacağını düşünüyorum. Greene’in sakatlanmasında bir hayır varmış demek ki diyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Can, Konyaspor Galibiyeti ve Jones’un Sakatlığı Hakkında Açıklamalar Yaptı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Türk Telekom konuk olduğu Ayos Konyaspor’u 84-75’lik skorla yendi. Karşılaşmanın ardından Telekom’un koçu Erdem Can, maç ve Jones’un sakatlığı hakkında açıklamalarda bulundu: Tyrique Jones’un durumu ciddi gibi görünüyor ama kontrollerin ardından bir şey söyleyebiliriz. Kötü düştü ve galiba havadayken de darbe aldı. Üzgünüz, umarım ciddi bir şey değildir. Oyuna gelince de 28 asistle 84 sayı atmak çok önemliydi ki bugün dış atış yüzdemiz de çok düşüktü. Daha yüksek bir yüzdeyle oynasak 30’un üzerinde bir asitle oynayabilirdik. O sevindirici. Dönem dönem farkı açtık ama tabii ki Konyaspor da bir direnç gösterdi. Biz de …