Güncel Haberler

Koç Ertuğrul Erdoğan ve Galatasaraylı Oyunculardan Brescia Maçı Öncesi Açıklamalar

7DAYS Eurocup’ta üçüncü maçını 16 Ekim Salı günü saat 20:00’de Sinan Erdem Spor Salonu’nda Germani Basket Brescia ile oynayacak olan Galatasaray Erkek Basketbol takımı, son hazırlıklarını bugün yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve oyuncular Jaka Klobucar ile Göksenin Köksal maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan: “Buraya kazanarak gelen bir Brescia takımı var. Diğer takımlara göre farklı, small ball olarak adlandırılan bir basketbol oynuyorlar. Dolayısıyla bizim açımızdan maç içerisindeki eşleşmeler çok önemli olacak. Biz de kendi evimizde iyi basketbol oynayarak bu maçı kazanmak istiyoruz çünkü EuroCup bizim hedeflerimizin arasında olan bir kupa. Son zamanlarda yaptığımız basit hatalarla öndeyken kaybettiğimiz maçlara bir yenisini eklemek istemiyoruz. Bu maçı kazanarak hem evimizde ikinci galibiyetimizi almak hem de Türkiye Ligi için moral bulmak istiyoruz. Genç bir takımız ve enerjimizi sahaya koyduğumuz zaman çok farklı bir basketbol oynadığımızı biliyoruz. O yüzden bu maçta da yüksek enerjili bir basketbol oynamak istiyoruz.”

Jaka Klobucar: “Bizim için çok önemli bir maç. Son üç maçta şanssız diyebileceğimiz sonuçlar aldık. Bu maçlarda kötü oynamadık, hatta iyi basketbol oynadık. Tecrübesizliğimizin ve maç sonunda yaptığımız hataların kurbanı olarak bu maçları kaybettik. Çok daha farklı sonuçlarla bu maçlardan ayrılabilirdik. Artık o maçları arkamızda bırakmamız lazım. Brescia maçı da bu yüzden bizim için çok önemli. Bu maça hazır olduğumuzu düşünüyorum. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Göksenin Köksal: “Bizim için zor bir maç. Brescia, EuroCup’ta henüz maç kazanamadı. Biz de taraftarlarımızın önünde oynayacağımız bu maçı kazanmak istiyoruz. Taraftarlarımızın yaratacağı harika atmosfer ile beraber bu maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi 2024-25 Sezonunda Yer Alacak Takımlar Belli Oldu (4 temsilcimiz var)

Unicaja Malaga’nın Belgrad’daki Final Four’da şampiyonluğa ulaşmasının ardından yeni bir FIBA Şampiyonlar Ligi sezonuna hazırlanıyoruz …