RESMİ: Bayern NBA Patentli Forveti Açıkladı

Sizlere 19 Eylül’de detaylarını iletmiş olduğum transfer hamlesi Almanlar’ın Euroleague temsilcisi Bayern Munich tarafından da resmen açıklandı. Son olarak Çin Ligi‘nde forma giyen NBA patentli forvet Derrick Williams ile kadrolarını güçlendirdiler.

Geçtiğimiz sezon Çin Ligi’nde 20.0 sayı 6.6 ribaunt ortalamaları yakaladıktan sonra yeniden NBA’e dönen ve Lakers ile sözleşme yapan ancak sadece 1 maçta süre alabilen 27 yaşındaki 2.06 boyundaki Derrick Williams, kariyerinin ilk Avrupa tecrübesini Bayern Münih ile yaşamaya oldukça yakın.

Atletik özellikleri ve ribaundlardaki etkinliği ile bilinen Williams, hem yüzü dönük potaya gidebilen hem de alçak postta skora gidebilecek silahları bulunan çok yönlü bir uzun. Dış şutunun da olması onu neredeyse komple bir hücum silahı yapıyor. En önemli eksisi savunmadaki konsantrasyon eksikliği ve genel anlamda istikrarsızlık. Koç Radonjic’in maharetli ellerine kendisini bırakır ve gelişime mental olarak da açık olursa önümüzdeki sezon Euroleague seviyesinde adından sıkça söz ettirecek bir çaylak olur. Kaçan Büyük Büyük Büyük Balık!

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.