Güncel Haberler

TOFAŞ Cephesinde Alba Berlin Maçı Öncesi Görüşler

Yeni sezonu EuroCup’ta ALBA Berlin deplasmanında oynayacağı maç ile açacak olan TOFAŞ’ta koç Orhun Ene ve kaptan Sammy Mejia, maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Orhun Ene:

“EuroCup’ın ilk maçına çıkıyor, heyecanlıyız. Bu organizasyonda yıllardır yer alan tecrübeli ve iyi bir takıma karşı oynayacağız. Bu maç aynı zamanda bizim için sezonun ilk maçı. Bu maç için hazırladıklarımızı sahada uygulamak istiyoruz ve sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

Sammy Mejia:

“ALBA Berlin’e karşı oynayacağımız ilk maç zorlu olacak. Oynaması zor bir salonda rakibimizle karşılaşacağız. Bu maça mümkün olduğu kadar hazır olmayı umuyoruz. Özellikle geçen yılki tecrübemize de dayanarak EuroCup’a iyi bir başlangıç yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunu bu yıl da yapmak için sabırsızlanıyoruz. Bu bizim için harika bir fırsat ve bu fırsat için heyecanlıyız. Mücadeleyi bekliyoruz.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Chemnitz’i Deplasmanda Yenip Seriyi Eşitledi!

Almanya easyCredit BBL yarı final serisi 4. maçında Alba Berlin konuk olduğu Niners Chemnitz‘i 85-96 …