Güncel Haberler

Tai Webster: “Takımı daha iyi oynatan lider bir oyuncu olmak istiyorum.”

Galatasaray, yaklaşan sezon öncesi Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi için medya günü düzenledi. Sarı kırmızılıların yeni transferi Tai Webster kendisine yöneltilen soruları yanıtladı:

Galatasaray hakkındaki ilk izlenimlerin nasıl?

Kulübün arkasında önemli bir tutku var. Henüz hiçbir resmi maç oynamamış olmamıza rağmen dışarıda gezerken beni tanıyan taraftarlar oluyor. Burada olmak, eğlenceli olacağa benziyor. Daha önce böyle bir taraftar kitlesi görmemiştim.

Galatasaray taraftarları gerçekten seni takımlarında görmek istiyorlardı. Sosyal medya üzerinden sana birçok mesaj atıldı transfer sürecinde. Bunun hakkında nasıl hissediyorsun?

Harikaydı. Transfer sürecinde her gün hem Twitter hem de Instagram’dan birçok mesaj aldım Galatasaray’a imza atmam yönünde. Gerçekten heyecan verici ve eğlenceliydi.

Yaşın genç ancak hem Yeni Zelanda Milli Takımı’nda hem de Alman ekibi Fraport Skyliners’ta önemli rollerin vardı. Yani sorumluluk almayı seven ve bu duruma alışık bir yapın var. Galatasaray taraftarlarının senden büyük beklentisi var. Bu konuda neler düşünüyorsun?

Bunu bir fırsat olarak görüyorum. Nasıl oynadığımı, bu noktaya nasıl geldiğimi herkese gösterebilmek için bir fırsat. Koç, bana güveniyor. Takımda önemli bir rolüm var. Bana güvenenlere çok teşekkür ediyorum.

Hem 1 numarada hem de 2 numarada oynayabiliyorsun. Hangi pozisyonda kendini daha rahat hissediyorsun?

Bu konuda net bir tercihim yok. Takımın hangi pozisyonda bana ihtiyacı varsa, o pozisyonda oynarım. Şu an için koç beni daha çok 1 numarada kullanmayı seviyor. Takımın bana ihtiyaç duyduğu yerde oynayacağım.

Transfer döneminde adın EuroLeague takımlarıyla anılıyordu. Herhangi bir EuroLeague takımından teklif aldın mı Galatasaray tercihinde rol oynayan faktörler nelerdi?

EuroLeague takımları konusunda bir bilgim yok. Bu soruyu menajerime sorman lazım. Odağım, sadece basketbol oynamak üzerine. Galatasaray’ı tercih etmemdeki en büyük faktör, Galatasaray’ın herkes tarafından tanınan bir takım olması. Burada oynamak önemli bir fırsat. Türkiye Ligi ve EuroCup’ta oynamak gerçekten büyük bir fırsat. Bunu reddedemezdim.

Oyununda en çok geliştirmek istediğin noktalar neler?

Hem buradaki koçum hem de milli takımdaki koçum, savunmada önemli bir potansiyelim olduğunu ve çok iyi bir savunmacı olabileceğimi düşünüyor. Bu konu üstünde çalışacağım. Aslında daha komple bir point guard olmak istiyorum. Zaman zaman 2 numara oynuyorum. Takımı daha iyi oynatan lider bir oyuncu olmak istiyorum.

Takımdaki en iyi arkadaşın kim?

Takımdaki herkes en iyi arkadaşım. Herkesi çok seviyorum.

Galatasaray taraftarlarına özel bir mesajın var mı?

Heyecan verici bir sezon için hazır olsunlar. Eğlenceli olacak. Birçok takımı şaşırtacağız ve bunu yaparken çok eğleneceğiz.

Kaynak: Sportando

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …