Güncel Haberler

Marko Arapovic: “Ertuğrul Erdoğan’la Konuşunca Uçağa Atlayıp Geldim”

Cedevita’da sakatlıkların gölgesinde geçirdiği bir sezonun ardından, bir dönemin altyapılarda fırtına estiren ismi Marko Arapovic, kariyerinde yepyeni bir sayfa açmak için Galatasaray formasını sırtına geçirdi.

Sarı-kırmızılıların Hırvat oyuncusu, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi için düzenlenen medya gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Arapovic; fiziksel durumundan, Ayberk Olmaz, Ege Arar ve koç Ömer Uğurata ile altyapılardaki ilişkisine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

-Hazırlık maçlarında fiziksel olarak iyi gözüktün. Sakatlığın ne durumda, tam olarak iyileştiğini söyleyebilir misin?

“Sonunda tamamen sağlıklıyım. Uzun bir yıl geride kaldı ancak kulüpteki doktorların da söylediğine göre tamamen sağlıklıyım. Şu anda yapmam gereken şey basketbol formumu haftadan haftaya daha da yukarı çıkarıp yeniden yüksek seviyede basketbol oynamak. Sağlık açısından herhangi bir problemim kalmadı. Koç da benden memnun ve bana dakika verecek, ben de her geçen gün daha iyiye gideceğim umarım. En önemli şey artık ağrı hissetmiyor olmam. Zaman geçtikçe formumu da yukarı çekeceğim.”

-Genç milli takımlarda uzun süredir Ayberk ve Ege’ye karşı oynuyordun. Onlara karşı birçok kez rakip olduktan sonra şimdi takım arkadaşısın. Bu nasıl hissettiriyor?

“İyi hissettiriyor çünkü artık her antrenmanda Ege’nin üstünden 30 sayı atabiliyorum! (gülüyor.) Şaka yapıyorum tabii ki. Ege ve Ayberk’e karşı oynamak da eğlenceliydi, onlarla takım arkadaşı olmak da eğlenceli. Buradaki takımımı çok seviyorum.”

-Ömer Uğurata da altyapılarda Türk Milli Takımında koçluk yapıyordu. Onu bir oyuncu olarak nasıl gözlemlemiştin?

“Koç Uğurata’nın da burada olacağını öğrendiğimde çok mutlu olmuştum. Bence altyapılarda çok iyi bir iş çıkarıyordu. Elinde iyi oyuncular da vardı ve onları oynatmasını iyi biliyordu. Koç Erdoğan da çok bilgili birisi.”

-Koç Erdoğan demişken… Onun genç oyuncuları oynatmayı sevdiğini biliyoruz. Gelme kararını alırken bu ne kadar önemliydi senin için?

“Evet kesinlikle öyle. Koçla konuştuğumda ve onun benden neler istediğini öğrendiğimde hemen uçağa atlayıp geldim. Takımda birçok genç oyuncu var, her maç, her dakika bir şeyler öğrenmek ve daha iyiye gitmek istiyoruz. Şu anda bizim için en önemlisi de bu diye düşünüyorum, daha iyiye gitme isteğimiz.”

-Kariyerini gelişimine sekte vuran şanssız sakatlığının öyküsünü bize anlatabilir misin?

“15-16 ay önce yaşandı sakatlık. Adriyatik Ligi Yarı Finallerinde bir anda oluverdi. En ilginç nokta ise sakatlıktan sonra hiç ağrı hissetmemiştim. Ameliyattan sonra uzun bir rehabilitasyon süreci geçirdim. Sakatlık yaşandığında Avusturya’daki kıtamızın en iyi doktoruna gittim çünkü böyle büyük ameliyatlar pek sık yapılmıyor. Doktor da bana ameliyattan sonra tamamen sağlıklı olacağımı ancak uzun bir geri dönüş süreci yaşanacağını söyledi. Ben de kabul ettim. Hedefimi de ne kadar zaman gerekiyorsa o kadar süre vücuduma vermek ancak tamamen sağlıklı olduğumda eski halime dönmek olarak belirledim.”

-Bu yılın ardından Galatasaray‘la olan kontratında bir opsiyon var. Her şey istediğin gibi giderse burada kalmak ister misin?

“Yaklaşık 1-1.5 aydır buradayım. Buradaki insanları, koçları, takım arkadaşlarımı çok seviyorum. Durumuma günden güne, aydan aya bakacağım ancak şu ana kadar burada olduğum için çok mutluyum.”

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Kavut, Efes Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Bursaspor İnfo Yatırım konuk olduğu Anadolu Efes’i 90-98’lik skorla devirmeyi başardı. …