Güncel Haberler

Olimpia Milano Sezona Kupayla Başladı

Koç Pianigiani yönetimindeki yenilenmiş Olimpia Milano, NBA efsanesi koç Larry Brown’un ekibi FIAT Torino ile Süper Kupa finalinde karşılaştı. Beklentilerin aksine daha Olimpia Milano 82-71 ile rahat bir galibiyetle kupaya uzanan taraf oldu.

Yay gerisinden 5/8 ile oynayan Sırp forvet Vladimir Micov 17 sayı ile maçın yıldızı olurken, aynı zamanda turnuvanın da MVP’si seçildi.

Olimpia Milano’da Litvanyalı pivot Arturas Gudaitis de 17 sayı 10 ribaund ile galibiyetin mimarlarındandı. Ayrıca Nemanja Nedovic de 14 sayı 3 ribaund 3 asist ile etkili bir performans sergiledi.

FIAT Torino’da ise Tony Carr 15 sayı 5 ribaund ile en iyi direnen isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Punter ve Arkadaşları, Milano’ya Fırsat Vermediler

Turkish Airlines Euroleague 13. hafta mücadelesinde Punter liderliğindeki Partizan konuk ettiği Olimpia Milano‘yu 82-69’luk skorla …