Darüşşafaka Tekfen 12.Hazırlık Maçında Afyon Belediye’yi Geçti

Darüşşafaka Tekfen bu sezonki 12. ve son hazırlık maçında Volkswagen Arena’da Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki rakiplerinden Afyon Belediyespor ile karşılaştı. Daçka zaman zaman üstünlüğünü korumakta zorlansa da maçı 88-79 kazanmayı bildi.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Kartal Özmızrak, Markel Brown, Jon Diebler, Jeremy Evans ve Emircan Koşut ilk beşi ile başlarken Afyon Belediyespor ise Earl Calloway, Marco Knight, Tyrus Mcgee, Cevher Özer ve Jamelle Hagins ilk beşini tercih etti.

İlk çeyreğe Jeremy Evans ve Jon Diebler’ın üçlükleriyle başlayan Daçka, iyi başlangıcını devam ettirerek 11-4 öne geçti ve Afyon’a maçın ilk molasını aldırdı. Mola dönüşü yeşil siyahlıların hücumdaki etkisi azaldı ama savunma istikrarı devam etti. Çeyreğin sonlarına doğru Doğuş’un getirdiği enerji ile hücumda tekrar hareketlenen Daçka çeyreği 23-12 önde kapattı.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. İlk çeyreğe göre daha dengeli geçen ikinci çeyrekte Afyon Belediyespor içeriden daha etkili olurken Daçka ise özellikle Markel Brown ile dışarıdan etkili oldu. Soyunma odasına da Jon Diebler’ın son saniye basketiyle 42-30 önde giren taraf Daçka oldu.

İkinci yarıya Jeremy Evans’ın iki spektaküler smacı ve Markel Brown’un basket faulü ile başlayan ev sahibi, Afyon Belediyespor’a yine erken bir mola aldırttı. Mola dönüşü dengeyi sağlayan Afyon ekibine karşı farkın tek haneli sayılara düşmesine izin vermeyen Daçka son çeyreğe 65-52 önde girdi.

Son çeyreğe iki takım da topa baskı yaparak başladı. Deplasman ekibi adına bu baskı sonuç verirken çeyreğin ortalarına doğru Afyon Belediyespor geri dönüşe geçti ve farkı 5 sayıya kadar indirdi. Son bölümde Zanis Peiners’in penetreleriyle tekrar etkili olan Daçka maçın sonunu iyi oynayarak maçı da 88-79 kazanmayı başardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.