Güncel Haberler

Panathinaikos Khimki’yi Darmadağan Etti

Panathinaikos ev sahibi olduğu Pavlos Giannakopoulos Turnuvası‘nda Khimki‘yi ikinci yarıdaki etkili oyunuyla sahadan sildi ve 90-63’lük skorla galibiyete uzanarak finalde temsilcimiz Fenerbahçe’nin rakibi oldu.

İlk yarıda takımlar dengeyi kolay kolay bozamadılar ancak üçüncü çeyrekle beraber Panathinaikos özellikle savunmada vidaları sıkınca farkı da açmaya başladı ve 3.çeyreğe 62-50 ile önde girdiler. Son çeyrekte ise vitesi biraz daha arttırdılar ve savunmadan da ödün vermediler. Böylelikle oluşan 28-13’lük periyot skoruyla birlikte maçı 27 sayı gibi dikkat çekici bir farkla kazanmayı bildiler.

Çeyrek çeyrek skorları: 19-19, 40-34, 62-50, 90-63

Takımların skor dağılımları:

Panathinaikos: Thomas 14, Langford 12, Papagiannis 6, Lasme 6, Papapetrou 15, Pappas 8, Gist 13, Kalaitzakis 1, Lekavicius 5, Antetokounmpo 6, Calathes 1, Mitoglou 3.

Khimki: Shved 16, Bost 2, Crocker 8, Markovic 8, Monia 3, Gill 2, Thomas 13, Jenkins 3, Mickey 8.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Baskonia’dan Sonra Barça da Lakovic ile İlgileniyor

Turkish Airlines Euroleague‘de yer alan İspanyol ekiplerinden ikisi koç arayışı içerisinde. İspanya’da çeşitli kaynakların doğruladığı …