Güncel Haberler

Ertuğrul Erdoğan: “Çok mücadele eden, hızlı oynayan, taraftarına keyif veren bir takım oluşturmak amacımız.”

Galatasaray’da basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyeleri Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı, erkek basketbol takımıyla sezon öncesi moral yemeğinde bir araya gelirken organizasyona şube genel menajeri Ömer Yalçınkaya, baş antrenör Ertuğrul Erdoğan ve yardımcı antrenörlerle birlikte A takım kadrosunun tamamı katıldı.

Yönetim kurulu üyeleri Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı’nın açıklamaları şöyleydi:

Ömer Cansever: “Sezon başlangıcında birbirimizi daha iyi tanıyalım ve daha farklı hareket edelim istedik, bunun için de bu organizasyonu planladık. Yeni sezonun Galatasaray basketboluna hayırlı olmasını diliyorum.”

Erol Özmandıracı: “Biliyorsunuz çok yeni bir takımız. Sezon başında bu takımı kurmaya başladığımızda iyi bir takım olacağımızı tahmin etsek de şu an beklentimizin üzerinde bir durum var. Bu kadronun başarılı olacağına inanıyoruz. Hazırlık döneminin sonuna doğru hep birlikte güzel vakit geçirelim, bir arada olalım, sohbet edelim istedik. Taraftarımızın desteği çok önemli. Onlar olmadan hiçbir şekilde başarıya ulaşamayız. Birlikte doldurabileceğimiz çok güzel bir salonumuz var. Beklentimiz salonun dolması ve kombine satışlarının hızlanması. Şu an desteğe ihtiyacımız var.”

Baş antrenör Ertuğrul Erdoğan ise şunları söyledi:

“Tabii hazırlık döneminde şu ana kadar her şey keyifli gidiyor ama asıl önemli olan kısma yaklaşıyoruz. Önümüzdeki hafta Salı günü Andorra maçı ve takip eden hafta sonunda Anadolu Efes ile devam edecek maratona başlıyoruz. Buradaki tek eksiğimiz taraftarımız. İnşallah ilk maçtan itibaren o eksiği de kapatacağız. Çok mücadele eden, hızlı oynayan, taraftarına ve izleyenine keyif veren bir takım oluşturmak amacımız. Şu anda bu yolda adım adım ilerliyoruz ama tabii ki çok yeni bir takımız. Bir şeyleri konuşmak ve karar vermek için daha çok erken. Oynadığımız maçlar, aldığımız sonuçlar adım adım buna katkı yapacaktır. Zaman şu an bizim en çok ihtiyacımız olan şey. Benim beklediğimden çok daha iyi bir uyum ve çok daha iyi bir kimya oluştu. Umut ediyorum bunu sonuca da yansıtırız. Sezona yüksek enerjiyle başlayıp sezon boyunca böyle götürmeyi hedefliyoruz.”

Şube genel menajeri Ömer Yalçınkaya’nın sözleri ise şu şekildeydi:

“Bu güzel kadroyu ve takımı kurdukları için Sayın Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz öncelikle. Bugün bu yemeği organize eden Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı’ya da teşekkürlerimi sunuyorum. Ertuğrul hocanın da söylediği gibi kısa sürede iyi bir uyum yakaladı takımımız ve hızlı ivme kazandı. Tabii bunun yansıması resmi maçlarda olacak. Burada tek eksiğimiz söylendiği gibi; seyircimiz. Şu anda kombine satışlarımız çok ağır gidiyor. Tabii yeni bir takım olduğu için taraftarımız da takımı pek tanımıyor. Ama gün geçtikçe kaynaşacağız, 2 Ekim Salı günü EuroCup’ta ilk maçımızda taraftarımızın yaratacağı muhteşem atmosferle kazanarak başlamak istiyoruz. Onları salona davet ediyoruz. Umarım güzel bir sezon geçer. Sinerjimiz ve enerjimiz çok güzel. Umarım bunun sonucunu sahada alacağız.”

Kaptan Göksenin Köksal ve Can Korkmaz’ın demeçleri ise şöyle:

Göksenin Köksal: “Salı günü Andorra’ya karşı çok önemli bir maça çıkacağız. Kendi seyircimizin önünde kazanacağımızı düşünüyorum. Onları desteğe davet ediyorum. Sezon öncesinde çok güzel bir birliktelik yemeğinde bir araya geldik. Biz Ege Arar ile milli takımdan yeni döndük, takımla birlikte çalışmaya yeni başladık ama takımda şu an çok pozitif bir enerji var. Adaptasyon sürecinin kısa sürdüğünü söyleyebilirim.”

Can Korkmaz: “Güzel bir hazırlık süreci geçirdik. Takımla birlikte iyi bir kimya yakaladık. Bugün de hep birlikte güzel bir organizasyonda bir araya geldik. Salı günü herkesi destek olmaya davet ediyoruz. Sezona iyi başlamak çok önemli.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …