Güncel Haberler

TOFAŞ Yeni Sezon Öncesi Son Provadan Galibiyetle Ayrıldı

Yeni sezon öncesi son hazırlık maçını Banvit ile oynayan TOFAŞ Basketbol Takımı, karşılaşmayı 91-81’lik skorla kazanarak Pınar Cup’ı iki galibiyetle tamamladı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ, 2018-2019 sezonu hazırlıkları kapsamında katıldığı Pınar Cup 2018’deki ikinci maçında Banvit ile kozlarını paylaştı. İzmir’de Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Diante Garrett, Yiğit Arslan, Sammy Mejia, Kyle Weems, Kenny Kadji beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk basketini Kyle Weems ile buldu. Kenny Kadji’nin sayıları sonrası 5. dakikayı 6-9 geride geçen Bursa ekibi, Sammy Mejia ve Diante Garrett’ın skor katkısıyla 7. dakikada 16-14 üstünlük sağladı. Rakibin sayılarına Muhaymin Mustafa ve Demonte Harper ile karşılık veren TOFAŞ Basketbol Takımı, ilk çeyreği kaptan Mejia’nın üçlüğüyle 22-19 önde kapattı.

İkinci periyoda Jeff Withey ve Diante Garrett’ın serbest atışlardan kaydettiği sayılarla başlayan TOFAŞ, üst üste yapılan top kayıpları sonrası 14. dakikada 27-36 geriye düştü. Rakibin serisine Withey’le son veren Mavi Yeşilliler, Demonte Harper’ın üçlükleriyle farkı eritip, Diante Garrett’ın üç sayılık basketiyle 16. dakikada yeniden üstünlüğü sağladı: 38-36. Kalan bölümde Berkan Durmaz ve Muhsin Yaşar’dan da skor desteği alan TOFAŞ, soyunma odasına 45-43 üstün girdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü çeyreğin başında Kenny Kadji ve Sammy Mejia’nın elinden sayılar bulan Bursa ekibi, Kyle Weems, Demonte Harper ve Jeff Withey’in basketleriyle 26. dakikada skoru elinde tuttu: 59-55.

Kyle Weems ve Jeff Withey’in sayılarıyla son çeyreğe 65-59 önde başlayan TOFAŞ, Berkan’ın üçlüğü sonrası Kyle Weems ve Diante Garrett’ın basketleriyle bitime 6.54 kala farkı 10’a çıkardı: 76-66. Muhaymin Mustafa ve Kyle Weems’in üçlükleriyle son 4.55’e girerken durumu 84-71’e getiren TOFAŞ Basketbol Takımı, kalan bölümde de Kyle Weems ve Demonte Harper’ın elinden sayılar bularak parkeden 91-81 galip ayrıldı.

Banvit karşısında TOFAŞ’ta Kyle Weems ve Diante Garett 15’er sayıyla en skorer isimler olurken; Sammy Mejia, Demonte Harper ve Jeff Withey 12’şer sayı; Kenny Kadji 10 sayı; Muhsin Yaşar 6 sayı; Muhaymin Mustafa 5 sayı; Berkan Durmaz 4 sayıyla katkı verdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Jasikevicius ve Sertaç, Manisa Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 23. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko konuk ettiği Manisa BBSK‘yı 98-82’lik skorla güle oynaya geçti. …