Güncel Haberler

Büyükçekmece koçu Şehit: “Çok oyuncu ile topu yönlendirmek avantajımız olacak.”

Arel Üniversitesi Büyükçekmece koçu Serhat Şehit, topa yön veren çok sayıda oyuncuya sahip olmalarının avantaj yaratacağını belirtirken, “Hayalimiz kulüp tarihinde ilk kez play-off’lara kalabilmek.” dedi.

Şehit sezonun yaklaştığı günlerde şu değerlendirmeleri yaptı:

* 3 kısalı beşimizle çok etkili olabildiğimizi gördük. Topa yön verebilen çok sayıda oyuncu olması bizim için ciddi bir avantaj. Nereden atak edeceğimizi rakibin kestirmesi zor olacak.

* Deniz Kılıçlı’nın ne zaman döneceği önemli. 5 numaramız Devin Willimas’tan çok verim alabiliyoruz. Top ona indiğinde rakip double team yapmak zorunda kalıyor, bu oyuncunun pası da olduğu için hücum zenginliğimiz artıyor. Ancak Deniz’in yokluğunda Devin’in üzerine çok yük bindiğinin farkındayız.

* Fazla sayı yiyebiliriz ama top kullanma sayımızın fazla olacağını da unutmamak gerekir. Yani fazla sayı yememiz, kötü savunma yapacağımız anlamına gelmemeli. Presli, rakip bozmalı savunmalar hazırlıyoruz.

* Gönlümüzden geçen play-off’lara kalabilmek. Bunu başarırsak kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş olacağız.

Kaynak: Basketfaul

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Jasikevicius ve Sertaç, Manisa Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 23. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko konuk ettiği Manisa BBSK‘yı 98-82’lik skorla güle oynaya geçti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir