Güncel Haberler

Dallas, Evinde Boston’u Yenip Seriye Tutundu

NBA final serisi 4. maçında Dallas Mavericks konuk ettiği Boston Celtics‘i 122-84 gibi farklı bir skorla geçerek rakibin süpürgesini kırmış oldu.

Celtics’in 3-1 önde olduğu serinin 5. maçı 18 Haziran’da Boston’da oynanacak ve ev sahibi o maçı kazanırsa şampiyonluk kupasını taraftarlarıyla beraber kaldıracak.

Ev sahibi ekipte Luka Doncic 29 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Kyrie Irving 21 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Tim Hardaway Jr. 15 sayı, 3 ribaund ve Dereck Lively 11 sayı, 12 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Misafir takımda ise Jayson Tatum 15 sayı, 5 ribaund, Sam Hauser 14 sayı, 4 ribaund ve Payton Pritchard 11 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Boston, Evinde Yine Hata Yapmadı

NBA final serisi 2. maçında Boston Celtics konuk ettiği Dallas Mavericks‘i 105-98’lik skorla bir kez …