Güncel Haberler

Alba, Chemnitz’i Yenerek Finalde Bayern’in Rakibi Oldu

Almanya easyCredit BBL yarı final serisi 5. ve son maçında Alba Berlin konuk ettiği Niners Chemnitz‘i 97-84’lük skorla yenmeyi başardı.

Bu sonuçla Alba serisiyi 3-2 ile geçerek finalde Bayern’in rakibi oldu.

Ev sahibi ekipte Matt Thomas 24 sayı, 2 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Malte Delow 17 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Sterling Brown 16 sayı, 6 ribaund, 5 asist ve Johannes Thiemann 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

Misafir takımda ise Jeffery Garrett 16 sayı, 5 ribaund, Kevin Yebo 16 sayı, 4 ribaund, 2 asist, DeAndre Lansdowne 13 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Kaza Kajami-Keane 12 sayı, 2 ribaund, 7 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Heidelberg Karşısında Hata Yapmadı

Almanya easyCredit BBL 31. hafta mücadelesinde Alba Berlin konuk ettiği MLP Heidelberg karşısında hata yapmadı …