Güncel Haberler

Alba, Chemnitz’i Deplasmanda Yenip Seriyi Eşitledi!

Almanya easyCredit BBL yarı final serisi 4. maçında Alba Berlin konuk olduğu Niners Chemnitz‘i 85-96 gibi farklı bir skorla yendi.

Böylelikle seriye 2-2 beraberlik gelmiş oldu. 5. ve son maç Berlin’de Uber Arena’da 6 Haziran Perşembe günü oynanacak, kazanan takım finalde Bayern Munich’in rakibi olacak.

Misafir takımda Sterling Brown 25 sayı, 7 ribaund, 4 asist ile yıldızlaşırken, Marin Hermannsson 19 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Matt Thomas 14 sayı, 2 ribaund ve Malte Delow 12 sayı, 4 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Ev sahibi ekipte ise DeAndre Lansdowne 19 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Aher Uguak 15 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Jeffrey Garrett 13 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Kaza Kajami-Keane 11 sayı, 5 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Heidelberg Karşısında Hata Yapmadı

Almanya easyCredit BBL 31. hafta mücadelesinde Alba Berlin konuk ettiği MLP Heidelberg karşısında hata yapmadı …