Güncel Haberler

RESMİ: Baskonia, Howard’ın Kontratını Uzattı

Baskonia Vitoria-Gasteiz skorer oyuncusu Markus Howard‘ın sözleşmesini uzattı.

Yeni anlaşma Howard’ın kontratını 2028 yazına kadar uzatıyor. Ekim ayında yapılan anlaşmanın ardından Haziran 2026’da sona erecek olan sözleşmeyi her iki taraf da iki yıl daha uzatmayı tercih etti.

25 yaşındaki guard Vitoria-Gasteiz’e ilk olarak 2022 yazında gelmişti.

Howard bu sezon Turkish Airlines EuroLeague‘de Alphonso Ford ödülünü kazanarak turnuvanın en skorer oyuncusu oldu ve yeni bir sayı rekoru kırdı. Ayrıca artık Porto Riko milli takımında da izleyeceğiz onu.

Howard 2023-24 sezonunda EuroLeague’de maç başına 19,5 sayı ortalamasıyla skor lideri olurken yüzde 40 üçlük isabetiyle maç başına 3,8 üçlük buldu. Sezon boyunca attığı 148 üçlükle EuroLeague yarışma rekorunu kırarken 16 maçta en az 5 üçlük isabeti buldu.

Baskonia daha önce de forvet Tadas Sedekerskis ile olan sözleşmesini uzatarak oyuncuyu 2029 yılına kadar kadrosunda tutmuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Panathinaikos, Yıldız Skoreri Nunn ile Yeni Sözleşme İmzalıyor!

Turkish Airlines Euroleague play-off serisinde Maccabi’yi 3-2 ile geçerek 12 yıllık Final Four özlemine son …