Güncel Haberler

Alperen, All-Star Oylamasında Taraftar Desteğine Medya ve Oyuncuları Ekleyemedi

NBA All-Star organizasyonunda ilk beşlerin belirlenmesinde taraftar oylamasının yanı sıra oyuncuların ve medyanın oyları da belirleyici oluyor.

Houston Rockets forması ile önemli başarılara imza atan ve bireysel olarak da adından söz ettirmeye başlayan Alperen Şengün, All-Star seçilmek için gereken birçok kriteri karşılıyordu ve taraftar oylarında ön alan seçimlerinde yani, forvetler ve pivotların yer aldığı havuzda 5. sıraya kadar yükelmişti. Ancak medya ve oyunculardan gelen oyların düşük olması nedeniyle 7. sıraya geriledi.

Taraftar oylamasında Batı’da kendi pozisyonunda beşinci sırayı alan Alperen’i oyuncular ve medya 11. sıraya koyunca milli oyuncumuz 7. sıraya gerilemiş oldu.

All-Star’da yedek oyuncuları koçların oyları belirleyecek ve sonuçlar 1 Şubat’ta açıklanacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Denver, Lakers Deplasmanından Çıkmayı Başardı

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Denver Nuggets konuk olduğu Los Angeles Lakers‘ı 114-106’lık skorla geçmeyi başardı. …