Güncel Haberler

NBA’de Miami ve Charlotte Arasında Bir Takas Gerçekleşti

NBA‘de sezon tüm heyecanıyla devam ederken takımlar çeşitli hamleler yaparak kadrolarını güçlendirmeyi de sürdürüyorlar. Tabi bu hamleler sadece bu sezon için değil, gelecek planlarına göre de şekilleniyor.

Son gerçekleşen takas iki Doğu Konferansı ekibi arasında oldu ve Miami Heat, Charlotte Hornets‘dan Terry Rozier‘ı kadrosuna kattı. Hornets ise takasta Kyle Lowry ile beraber 2027 draftı kapsamında 1.tur hakkını elde etmiş oldu. Bu takas hakkı lotarya korumalı, yani Heat’e kurada ilk 14 sıra hakkı çıkarsa bu hak Hornets’a geçmeyecek.

Hornets ile bu sezon 30 maçta görev alan 29 yaşındaki Rozier, 23.2 sayı, 6.6 asist ile gibi önemli istatistikler yakalamıştı. Heat ise 37 maçta görev alan ve artık veteran statüsünde görülen 37 yaşındaki Lowry ise 8.2 sayı, 4.0 asist ile katkı veriyordu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Denver, Lakers Deplasmanından Çıkmayı Başardı

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Denver Nuggets konuk olduğu Los Angeles Lakers‘ı 114-106’lık skorla geçmeyi başardı. …