Güncel Haberler

Koç Çakı, Merkezefendi Zaferini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 13. hafta mücadelesinde yeni koçu Ahmet Çakı yönetiminde ilk kez sahaya çıkan Çağdaş Bodrum Spor konuk ettiği Yukatel Merkezefendi Belediyesi karşısında 19 farkı Warren liderliğinde kapatıp 88-84’lük skorla kazanmayı başardı.

Karşılaşma sonrası Bodrum’nu çiçeği burnunda koçu şu ifadeleri kullandı:

Maçın başında kötü başladık. Bir de ekstra üçlükler de yedik ama bu iş de böyledir. Kendi evinizde rakibinize özgüven verirseniz böyle olur ki oyuncularıma da bunu söylemiştim. Merkezefendi’nin de hakkını vermek lazım maça sert başladılar. Üçüncü çeyrekten itibaren skora bakmadan aynı sertlikle cevap verip oyuna girmemiz gerektiğini konuştuk. Oyuncular da iyi reaksiyon verdiler. Doğru beşi de bulduk. Yeni koçu gelmiş bir takım için çok önemli bir galibiyet fakat şu reaksiyonu verdikten sonra kaybetsek de açıkçası benim için çok önemli değildi. Yolumuz uzun. Özellikle savunma anlamında çok büyük sorunlarımız var. Çalışmamız lazım. Bu galibiyetin moraliyle sıkı şekilde çalışarak hazırlanacağız.

beIN Sport

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …