Güncel Haberler

Asvel, Roanne Karşısında Zorlandı

Fransa Betclic ELITE Pro A 8. hafta mücadelesinde LDLC Asvel Villeurbanne konuk ettiği Roanne karşısında zorlansa da 93-88’lik skorla kazanmayı bildi.

Bu sonuçla Asvel 5 galibiyete ulaştı ve 7. sırada yer aldı. Roanne ise 2 galibiyette kaldı ve düşme potasından kurtulamadı.

Koç Parker’ın görevden alınmasıyla beraber yardımcı koç Poupet’in yönettiği Asvel’de Nando De Colo 20 sayı, 3 ribaund, 6 asist ile öne çıkarken, Paris Lee 17 sayı, 2 ribaund, Youssoupha Fall 13 sayı, 3 ribaund ve Mike Scott 13 sayı, 5 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Misafir takımda ise D.J. Cooper 16 sayı, 2 ribaund, 14 asist ile öne çıkarken, Jordan Tucker 19 sayı, 4 ribaund, Yannis Morin 15 sayı, 3 ribaund ve Lewis Sullivan 12 sayı, 4 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

James, Monaco’yu İpten Aldı!

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco konuk ettiği ligin yeni takımlarından …