Güncel Haberler

Berke, NCAA’in Yolunu Tutuyor ve Adem’in Takım Arkadaşı Oluyor!

2023 FIBA U19 Dünya Kupası’nda Türkiye, güçlü rakibi ABD’yi yenip bronz madalyayı kazanırken, Tofaş‘ın yıldız adayı Berke Büyüktuncel de turnuvanın en iyi beşine seçilmişti.

2.06 metre boyunda olan 18 yaşındaki yetenekli uzun forvet, profesyonel hakları Tofaş‘da saklı kalacak şekilde kariyerine NCAA‘de UCLA takımında devam edecek. Böylece diğer temsilcimiz Adem Bona’nın takım arkadaşı olacak.

Geride bıraktığımız sezon BSL’de 26 maçta ortalama 18.0 dakika süre alırken 5.8 sayı, 2.7 ribaund ve BCL’de ise 7 maçta ortalama 23.7 dakiak sahada kalırken 4.9 sayı, 3.9 ribaund, 1.4 asist ile katkı vermişti. U19 Dünya Kupası’nda ise 7 maçta ortalama 32.0 dakika sahada kalırken 11.4 sayı, yüzde 34.8 üçlük, 8.3 ribaund, 3.7 asist, 1.6 blok, 1.3 top çalma ile çok yönlü bir performans sergilemişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Adem Bona, NCAA’de Kendi Konferansında Yılın Savunmacısı Seçildi!

NCAA‘de ülkemizi UCLA forması ile temsil eden Adem Bona, sergilediği başarılı peformansları önemli bir ödülle …