Güncel Haberler

İDDİA: Maccabi, Angola Transferinden Vazgeçti!

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde final oynama başarısı gösteren Pınar Karşıyaka’nın önemli silahlarından biri olan Braian Angola‘nın Euroleague rüyası ertelendi!

Kolombiyalı yıldız sezonun bitmesinin ardından Maccabi Tel Aviv ile önprotokol yapmıştı ve geçtiğimiz günlerde kontrat imzalamak için İsrail’e gitmişti.

Ancak Walla’da yer alan habere göre Angola, Maccabi için girdiği sağlık kontrolerinden geçer not alamadı! İsrail ekibi, Angola konusunda vereceği kararla ilgili yapılacak olan yeni sağlık testini bekliyor.

2022-23 sezonuna Galatasaray‘da başlayan, sezon ortasında Karşıyaka’nın yolunu tutan Angola, Yunanistan’da AEK forması giydiği dönemde hatırlayacağınız üzere kalp kası iltihabı rahatsızlığı nedeniyle 5-6 ay gibi bir süre sahalardan uzak kalmıştı.

Kolombiyalı yıldız geçen sezon Karşıyaka formasıyla ligde 21 maçta 17.6 sayı, 5.0 ribaund, 5.0 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Maccabi, Hapoel’i 2-1 ile Geçerek Şampiyon Oldu

İsrail Winner Ligi final serisi 3. ve son maçında Maccabi Tel Aviv konuk ettiği ezeli …