Güncel Haberler

Türkiye, İtalya’nın Ev Sahipliğindeki Hazırlık Turnuvasında Boy Gösterecek

25 Ağustos’da başlayacak olan 2023 FIBA Dünya Kupası’nda boy gösterecek takımlardan biri olan İtalya, bir hazırlık turnuvası düzenliyor.

Tunvada ev sahibi dışında, Türkiye, Çin ve Yeşil Burun Adaları yer alacak.

4 Ağustos’da başlayacak Trentino Cup isimli turnuvanın ilk gününde ev sahibi ile Ay-yıldızlılarımız ve Yeşil Burun ile Çin karşılaşacaklar. Kazanan takımlar ertesi gün final, kaybedenler ise üçüncülük maçı yapacaklar.

Milli takımımız dışında diğer 3 takım da 25 Ağustos’da başlayacak olan Dünya Kupası’nda boy gösterecekler. Biz ise 12-20 Ağustos tarihleri arasında oynanacak 2024 Paris Olimpiyat Ön Eleme turnuvasına ev sahipliği yapacağız.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Pesic, Almanya’ya Kaybettikileri Final Maçı Sonrası Konuştu

2023 FIBA Dünya Kupası final maçında Sırbistan, rakibi Almanya’ya 83-77’lik skorla kaybederek turnuvayı gümüş madalya …