Güncel Haberler

Alba, Wurzburg’u Basketboldan Soğuttu!

Almanya easyCredit BBL 34. hafta mücadelesinde Alba Berlin konuk ettiği Wurzburg‘u 76-47’lik skorla geçerek adeta basketboldan soğuttu!

Bu sonuçla Alba derecesini 24-2 yaptı ve liderlik koltuğunda oturmayı sürdürdü. Wurzburg ise 14-13 ile 8. sırada kaldı.

Ev sahibi ekipte Yovel Zoosman 17 sayı, 7 ribaund, Christ Joumadje 15 sayı, 7 ribaund, Ben Lammers 10 sayı, 4 ribaund ve Malte Delow 7 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

Misafir takımda ise Cameron Hunt 12 sayı, 2 asist, Oshowen Williams 11 sayı, 2 ribaund, 2 asist ve Stanley Whittaker 10 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile direnen başlıca isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ezeli Rakibi Alba’yı Farka Boğdu!

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk ettiği ezeli rakibi Alba Berlin‘i …