Güncel Haberler

Koç Priftis, AEK Mağlubiyeti Sonrası Konuştu

FIBA Şampiyonlar Ligi play-in serisi 2. maçında temsilcimiz Tofaş, konuk ettiği AEK’ya 82-85’lik skorla yenilerek elenmekten kurtulamadı.

Karşılaşmanın ardından Tofaş‘ın Yunan koçu Dimitris Priftis açıklamalarda bulundu:

Maalesef Basketbol Şampiyonlar Ligi serüvenimizin sonuna geldik, bu gerçekle yüzleşmemiz lazım. 3. çeyrekte hücum ve savunmada korkunç bir performans ortaya koyduk, ayrıca ikinci çeyrekteki savunmamız da çok kötüydü. Yaşadığımız tüm bu sorunlara rağmen son bölümde maça ortak olduk ve karşılaşmayı kazanabileceğimiz noktaya getirdik. Yine de maçın geneline baktığımız zaman bugün kazanmayı hak etmedik çünkü çok kötü oynadık. AEK’i seriyi kazandıkları için tebrik ediyorum, ayrıca bizden daha iyi oynadılar. Bundan sonrası için Basketbol Süper Ligi’ne odaklanmamız lazım.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bursa Derbisinde Kazanan Tofaş Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 25. hafta programında sahne alan Bursa derbisinde Tofaş, konuk olduğu …