Güncel Haberler

Koç Ernak, Oostende Galibiyetini Değerlendirdi

FIBA Şampiyonlar Ligi play-in serisi 2. maçında temsilcimiz Bahçeşehir Koleji konuk olduğu Oostende’yi 64-77 ile geçerek seriyi eşitlemiş ve karar maçı için İstanbul’a taşımıştı.

Karşılaşma ardından koç Erhan Ernak açıklamalarda bulundu:

Bildiğiniz üzere evimizde ilk maçı kaybetmiştik, bu nedenle bugün kazanmaktan başka seçeneğimiz yoktu. Bence ilk maçtan gerekli dersleri çıkardık ve bugün oyun planımızı doğru şekilde uygulamayı başardık. Kazandığımız için çok mutluyum, eğer evimizde oynayacağımız 3. maçı da kazanırsak Son 16’ya kalacağız. Bunu başarmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2022-23 Şampiyonlar Ligi Şubat Ayının En İyi Beşi Açıklandı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde Top 16 gruplarındaki çekişmeli maçlar Şubat ayında da sahne almaya devam etmişti. Keyifli maçlar izlediğimiz bu geride bıraktığımızda ayda bireysel performansları ile öne çıkan isimler de belli oldu ve ayın en iyi beşine seçilerek ödüllendirdildi. Maalesef bu ay Top 16’da mücadele eden 3 temsilcimizden herhangi bir isim bu elit oyuncu grubu arasında kendisine yer bulamadı. İşte BCL’de Şubat ayının en iyi eşi: Marcus Keene (SIG Strasbourg) – 21.0 sayı – 9.5 asist – 26.5 verimlilik puanı Thaddus McFadden (UCAM Murcia) – 21.5 sayı – 18.5 verimlilik puanı Levi Randoph (Hapoel Jerusalem) – 17.5 sayı – 5.5 ribaund …