Güncel Haberler

Koç Sarıca, Büyükçekmece Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 14. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka, konuk ettiği Onvo Büyükçekmece’yi son nefeste 104-102 ile yenebilmişti.

Karşılaşmanın ardından koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Aslında çok kötü bir yerde geriye düștük ve fark bir ara 10 sayıya kadar çıktı. Geçen hafta İspanya’da Murcia karșısında oynadığımız Basketbol Şampiyonlar Ligi maçında da geriye düşmüştük ama takım olarak maçı bırakmamıştık. Ancak bugünkü ritim kaybımız bence oyuncularımdan dolayı değildi. Sporcularımı gösterdikleri mücadele ve sabırdan dolayı kutluyorum. Basketbol bir ritim oyunu. Oyunculuk hayatım dahil yaklaşık 37-38 senedir bu sahanın üstünde ve ișin içindeyim. Bir ritim kaybı olduğu zaman işlerin çok farklı boyuta gittiğini biliyoruz. Onvo Büyükçekmece Basketbol karşısında bu ritmi kaybetmemizin sebebi biz değildik. Oyuncularım sonuna kadar mücadele ettiler. Maçın sonunda günün en sıcak ellilerinden birini topla buluşturduk. Maçı kazanmayı hak ettik. Hakkımız olanı son sanive basketiyle aldık. Ama basketbol böyle bir oyun. Ligde ilk dört içerisinde kalmak için verdikleri mücadeleden dolayı bütün takımımı kutluyorum. Șimdi çarșamba günü kazanmamız gereken bir maç oynayacağız. özlediğimiz atmosferde, dopdolu tribünler ve taraftarlarımızın önünde seriyi üçüncü maça taşıyacağımıza inanıyoruz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …