Güncel Haberler

Koç Priftis, Petkim Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 12. hafta mücadelesinde Tofaş, konuk ettiği Aliağa Petkim Spor’u 78-65’lik skorla geçmeyi bilmişti.

Karşılaşmanın ardından Tofaş‘ın Yunan koçu Dimitris Priftis açıklamalarda bulundu:

Maça çok yumuşak başladık. Maçın sonunda alan savunmasıyla bazı çözümler üretebildik. Onların hücum fonksiyonlarını kestik. Petkimspor’un çok iyi hücum fonksiyonları vardı. Biraz da psikolojikti. Bir momentum yakalamalıydık. Son çeyrek müthiş oynadık. Maçın dönüş anı farklı bir şey yapmaya karar verdiğimiz andı. Daha iyi bir sonucun açığa çıkmasını umduk. Hücumda bulduğumuz doğru şutlar da bize yardımcı oldu. İkinci yarıda topu daha iyi paylaştık. İlk yarıda bunu yapamamıştık. Çok çılgın bir maçtı.

Tofaş SK

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

BSL’de 2024 Final Serisinin Programı Açıklandı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2023-2024 sezonunda play-off finaline yükselen takımlar belli oldu. Oynanan yarı …