Güncel Haberler

Koç Enak, Igokea Galibiyetini Değerlendirdi

FIBA Şampiyonlar Ligi D grubu son maçında temsilcimiz Bahçeşehir Koleji, konuk olduğu Igokea’yı 72-77’lik skorla yenmeyi başardı.

Karşılanın ardından koç Erhan Ernak açıklamalarda bulundu:

Buraya gelirken hedefimiz maçı kazanmaktı. İstediğimiz, planladığımız gibi bir basketbol oynayamadık çünkü Igokea çok iyi bir takım ve bize karşı çok iyi hazırlanmışlardı. Fakat üçüncü çeyrekte ritmimizi yakaladık ve oyun planımızı sahaya yansıttık ve hedefimize ulaştık.

Sezon başında hedefimiz şampiyonluktu fakat birçok sakatlık yaşadık. Langston Hall, Berkay Candan… Bizim için önemli iki oyuncu bugün kadroda yoktu. Aynı zamanda James Gist’in hastalığı vardı, bu yüzden sadece 10 dakika oynayabildi. Takım bir araya geldiğinde sonuna kadar gidebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2022-23 Şampiyonlar Ligi Şubat Ayının En İyi Beşi Açıklandı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde Top 16 gruplarındaki çekişmeli maçlar Şubat ayında da sahne almaya devam etmişti. Keyifli maçlar izlediğimiz bu geride bıraktığımızda ayda bireysel performansları ile öne çıkan isimler de belli oldu ve ayın en iyi beşine seçilerek ödüllendirdildi. Maalesef bu ay Top 16’da mücadele eden 3 temsilcimizden herhangi bir isim bu elit oyuncu grubu arasında kendisine yer bulamadı. İşte BCL’de Şubat ayının en iyi eşi: Marcus Keene (SIG Strasbourg) – 21.0 sayı – 9.5 asist – 26.5 verimlilik puanı Thaddus McFadden (UCAM Murcia) – 21.5 sayı – 18.5 verimlilik puanı Levi Randoph (Hapoel Jerusalem) – 17.5 sayı – 5.5 ribaund …