Güncel Haberler

Koç Aktaş, Fenerbahçe Zaferinin Ardından Konuştu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 11. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Fenerbahçe Beko’yu 80-77 ile devirmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından Merkezefendi’nin başarılı koçu Zafer Aktaş açıklamalarda bulundu:

Bildiğiniz üzere Fenerbahçe Beko hem ligimizin, hem de EuroLeague’in en iyi takımlarından biri. Bizim gibi bir takım için Fenerbahçe’yi yenebilmek çok değerli. Bugün tüm oyuncularım özveri ve öz güvenle oynadılar. Aslında geçen hafta TOFAŞ karşısında da 35 dakika iyi basketbol oynamıştık. Son 5 dakikada basit top kayıpları ve müdafaa hataları nedeniyle maçı kaybetmiştik.

Bugün ise farkı 24’e kadar çıkardık ama sonuçta rakibimiz Fenerbahçe’ydi, basit hatalar yaptığınız zaman anında cezalandırıyorlar. Yine de maç sonunda oyunu iyi kurguladığımızı düşünüyorum, topu sürekli doğru oyuncularla buluşturduk. Ayrıca iyi savunma yaptık. Sonuçta kazandığımız için çok mutluyuz, bizim için çok değerli bir galibiyet. Fenerbahçe Beko’ya da sezonun kalan kısmı için başarılar diliyorum.

beIN Sports

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Bahçeşehir’de Scrubb ve Muhammed ile Yollar Ayrıldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Bahçeşehir Koleji‘nden 2 ayrılık haberi geldi. Kulüpten yapılan açıklamada …