Güncel Haberler

Koç Sarıca, Darüşşafaka Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 11. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka konuk olduğu Darüşşafaka’yı 71-87’lik skorla farklı yenmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu. Darüşşafaka önemli bir takım, sert savunma yapıyorlar. İlk yarı mükemmel bir müdafaa anlayışımız vardı, hücumda ise topu sürekli paylaştık. İkinci yarı sertliğin dozajı iyice arttı, bunu da ayrıca belirtmek istiyorum çünkü basketbolun dışında bir sertlik vardı. Bu noktada hatalar yaptık ve tek pas üzerinden hücum etmeye başladık. Rakibimiz de bize karşılık verebilmek için kapılan toplarla farkı 10 sayı civarına indirdi. Biz yine de sakin kaldık ve son bölümü iyi oynayarak önemli bir farkla kazandık.

Burada asıl önemli olan kazanmak, yine de bu kadar iyi oynayıp sert bir maçın sonunda ayakta kalabilmek çok değerli. Yaptığımız bazı hatalar var, bu hataların üzerine kendi aramızda konuşacağız. Yine de bugün hakem yönetimiyle ilgili hatalar da vardı. Bu durum sadece bizim için değil, Darüşşafaka için de geçerli. Bu bir basketbol maçı ve kurallar çok açık. Tabii belki ev sahibi lehine ufak tefek avantajlı düdükler olabilir ama ana kurallar değişmez. Bu ana kurallar olduğu gibi uygulanırsa bence bu durum basketbolun yararına olur.

Karşıyaka SK

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Kavut, Efes Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Bursaspor İnfo Yatırım konuk olduğu Anadolu Efes’i 90-98’lik skorla devirmeyi başardı. …