Güncel Haberler

Zalgiris, Etkili Hücum Performansı Sayesinde Juventus’u Farklı Geçti

Litvanya Ligi mücadelesinde Zalgiris Kaunas konuk ettiği Juventus Utena‘yı 109-76’lık skorla farklı geçti.

Bu sonuçla Zalgiris 7. maçında da namağlup ünvanını koruyup liderlik ünvanını korurken, Juventus ise 3 galibiyette kaldı.

Zalgiris’de Laurynas Birutis 17 sayı, 4 ribaund, Ignas Brazdeikis 16 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Kevarius Hayes 14 sayı, 8 ribaund, 2 asist, Mantas Kalnietis 10 sayı, 3 ribaund, 6 asist ve Karolis Lukosiunas 10 sayı, 3 asist ile galibiyeti getiren isimler oldular.

Juventus cephesinde ise Jawun Evans 18 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Justin Alston 13 sayı, 8 ribaund, Keith Benson 11 sayı ve Skucas 10 sayı, 8 ribaund ile direnen diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Zalgiris, Nevezis Deplasmanında Terlemedi Bile

Litvanya Ligi mücadelesinde Zalgiris Kaunas konuk olduğu zayıf rakibi Nevezis karşısında beklendiği gibi terlemedi bile ve 69-97’lik skorla net bir galibiyete imza attı. Bu sonuçla Zalgiris 18-3 ile liderliğini sürdürürken Nevezis ise 9-12 ile 8. sırada yer almaya devam etti. Misafir takımda Ignas Brazdeikis 11 sayı, 3 ribaund, 4 aist, Arnas Butkevicius 10 sayı, 2 asist, Rolands Smits 10 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Lukas Lekavicius 9 sayı, 3 ribaund, 4 asit ve Achille Polonara 9 sayı, 6 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimler oldular. Ev sahibi ekipte ise Brad Davison 20 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile …